

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 700 kHz |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 200 mV/µs |
| Operating Supply Current | 580 µA |
| Input Bias Current | 5.5 nA |
| Quiescent Current | 290 µA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 700 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 300 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Voltage Gain | 113.98 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 130 dB |
| Input Voltage Noise Density | 15 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 120 dB |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$7.00483
Ext.Price$7.00483
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.00483 | $7.00483 |
| 10 | $6.08477 | $60.84770 |
| 25 | $5.56902 | $139.22550 |
| 50 | $5.09699 | $254.84950 |
| 100 | $4.66502 | $466.50200 |
